Oferta grupy HARRIMANA przyciąga inwestorów i budowniczych

Ze Lwowa doniesiono, iż od 5 lipca miejscowości górnicze w Małopolsce zwiedza grupa finansistów amerykańskich z panem Thomasem Scottem, prezydentem MERRITT CHAPMAN and SCOTT Corporation z Nowego Jorku na czele. Finansistom towarzyszy pan Aleksander LEDNICKI.
Goście z Ameryki zwiedzają te wszystkie okolice, które nadają się do wyzyskania siły wodnej. We Lwowie podczas wizyty finansistów odbyła się ich konferencja z reprezentantami sfer gospodarczych. Finansiści zza oceanu badają możliwości elektryfikacji tych obszarów, które nie są objęte jeszcze planami koncesyjnymi grupy HARRIMANA.
Firma MERRITT CHAPMAN and SCOTT prawdopodobnie zainteresowana była raczej możliwością podjęcia się prac budowlanych i konstrukcyjnych przy realizacji spodziewanej koncesji elektryfikacyjnej grupy Harrimana, gdyż taka właśnie działalność ówcześnie firma ta prowadziła. Jeden to jeszcze dowód, że przyjecie oferty Harrimana spowodowałoby możliwość jednej z największych inwestycji tego okresu, porównywalnej w skali z budową Gdyni.

06-10 Koncern HARRIMANA chce elektryfikować połowę Polski

Proponuję posty o podobnej tematyce:
ZAGRANICZNE INWESTYCJE I FIRMY
MAŁOPOLSKA
LWOWSKIE WOJEWÓDZTWO
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM


Brak komentarzy: