Marszałek Piłsudski 2 godziny rozmawia z posłem niemieckim

We wtorek 19 lutego w godzinach popołudniowych odbyła się niespodziewanie dla kół politycznych stolicy ponad dwugodzinna konferencja Marszałka Józefa PIŁSUDSKIEGO w cztery oczy z posłem niemieckim w Warszawie panem Ulrichem RAUSCHEREM.
O przebiegu konferencji żaden komunikat nie został wydany. Z nieoficjalnych źródeł wypłynęła tylko enigmatyczna informacja, iż tematem rozmowy był całokształt zagadnień politycznych między oboma krajami.
Sprawa aresztowania na Górnym Śląsku byłego posła do rozwiązanego Sejmu Śląskiego Otto ULITZA podobno nie była poruszana. Podobno głównymi tematami było przyspieszenie prac nad rokowaniami handlowymi oraz zagadnienia związane z likwidacją majątków niemieckich na Pomorzu i w Wielkopolsce. Z kół zbliżonych do poselstwa niemieckiego zapewniono, iż poseł Rauscher opuścił Belweder pełen nadziei na zadowalający rozwój przyszłych stosunków polsko – niemieckich.
Niemal jednocześnie z wiadomością o konferencji posła niemieckiego w Belwederze podano do wiadomości prasy, że w dniu 21 lutego w jednej z sal warszawskich odbędzie się otwarcie wystawy niemieckiej sztuki współczesnej.
Komitet honorowy wystawy tworzy pan minister August ZALESKI, minister Kazimierz ŚWITALSKI, wiceminister Alfred WYSOCKI, poseł Rauscher i cały szereg najwybitniejszych osobistości politycznych. Przemówienia wygłoszą poseł Rauscher i minister Świtalski.
W połowie maja zorganizowana będzie w Berlinie wystawa współczesnego malarstwa polskiego. 

02-21 Wystawa niemieckiej sztuki współczesnej

 
Proponuję posty o podobnej tematyce:
MARSZAŁEK PIŁSUDSKI
KULTURA
DYPLOMACJA
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
 

Brak komentarzy: