Opozycja solidaryzuje się z marszałkiem DASZYŃSKIM

W poniedziałek, 4 listopada marszałek sejmu Ignacy DASZYŃSKI zaprosił do siebie przywódców wszystkich klubów parlamentarnych celem przystawienia im sytuacji wytworzonej po incydencie 31 października w Parlamencie. Na spotkaniu nie zjawili się przedstawiciele BBWR, PPS d. Frakcji Rewolucyjnej oraz NPR – Lewicy.
Na spotkaniu marszałek Daszyński odczytał korespondencję z ostatnich dni pomiędzy nim a Prezydentem Rzeczypospolitej. Po wysłuchaniu tego sprawozdania, na wniosek prezesa klubu „Wyzwolenia” pana posła Michała ROGA, uchwalono jednomyślnie, że przedstawiciele klubów opozycyjnych solidaryzują się całkowicie z decyzjami marszałka Daszyńskiego, a jego zarządzeniami i oświadczeniami.
Po posiedzeniu marszałek Daszyński polecił kancelarii sejmowej telegraficznie zaprosić wszystkich posłów na posiedzenie plenarne sejmu we wtorek, 5 listopada, na godz. 12 w południe.
Charakterystycznym jest fakt, iż pułkownik Walery SŁAWEK wyznaczył posiedzenie klubu BBWR także na wtorek, na godz. 16, co oznaczało, iż już w dniu poprzednim wiedział o powziętej decyzji o odroczeniu wtorkowego posiedzenia sejmu.

 
Proponuję posty o podobnej tematyce:
OPOZYCJA ANTYSANACYJNA
PARLAMENT
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
INDEKS RZECZOWY

Brak komentarzy: