Same ewenementa polityczno - towarzyskie

Niedziela 10 listopada 1929

Pani Prezydentowa MOŚCICKA (ale nie Michalina)      10 listopada 1929 r. o godz. 20.30 w przededniu 11 rocznicy odzyskania niepodległości odbył się dorocznym zwyczajem obiad galowy dla Rządu na Zamku u Pana Prezydenta Rzeczypospolitej. Na obiedzie byli obecni Pan Marszałek Piłsudski z Małżonką Aleksandrą oraz wszyscy Ministrowie z małżonkami.


      Wieczorem, dnia 11 listopada 1929 roku, o godz. 21.30 z okazji święta niepodległości, Pan Prezydent Rzeczypospolitej i Pani Michalina MOŚCICKA wydali przyjęcie, które rozpoczęło się cerclem. W cerclu wzięli udział Pan Marszałek Piłsudski z Małżonką, przedstawiciele Rządu i dyplomacji.

      O godz. 22.15 rozpoczął się raut, który zgromadził blisko 2000 osób spośród sfer rządowych, dyplomacji, duchowieństwa, ciał ustawodawczych z marszałkiem Senatu Julianem SZYMAŃSKIM,świata nauki i sztuki, prasy oraz kół towarzyskich stolicy. Przybywających gości Pan Prezydent wraz z Małżonką witał osobiście uściskiem dłoni. Raut w niezwykle miłym nastroju przeciągnął się poza północ.

Same wyjątkowe zdarzenia - Marszałek Piłsudski z Małżonką oficjalnie, Państwo Piłsudscy z Państwem Mościckich, Pan Marszałek tańczy, ..... 


Brak komentarzy: