Po Imieninach Pana Marszałka

Wtorek, 19 marca


      We wtorek 19 marca 1929 roku (Jana, Józefa z Nazaretu, Bogdana, Leoncjusza i innych) o godz. 11.30 pierwszy Wiceminister Spraw Wojskowych gen. Daniel Konarzewski dokonał na dziedzińcu belwederskim przeglądu patroli kawaleryjskich i dziękował za życzenia w imieniu Pana Marszałka Piłsudskiego. Orkiestra wojskowa odegrała hymn narodowy. Po pewnym czasie na dziedziniec belwederski wjechały czołgi.
      O godz. 11.00 przybył do pałacu belwederskiego Rząd in corpore z Panem prezesem Rady Ministrów Kazimierzem Bartlem na czele oraz Podsekretarze Stanu. W imieniu niedysponowanego Pana Marszałka przyjmowali życzenia bracia, panowie Jan i Kazimierz Piłsudscy. Po złożeniu życzeń i zapisaniu się do księgi pamiątkowej przez Rząd, przybywali kolejno do pałacu: Marszałek Senatu Szymański, przedstawiciele duchowieństwa wszystkich wyznań z ks. kardynałem Aleksandrem Kakowskim na czele, wyżsi urzędnicy ministerialni, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, attachés wojskowi, delegacji władz komunalnych, generalicja, wyżsi wojskowi, wreszcie przedstawiciele społeczeństwa, delegacje instytucji, szkół, stowarzyszeń, prasy itp. W międzyczasie przed Szkołą Podchorążych zbierały się tłumy publiczności, witając przybywające na metę drużyny marszu na dystansie Sulejówek – Belweder.
      W dniu wczorajszym delegacje samorządów złożyły Panu Marszałkowi uchwały hołdownicze i dyplomy o nadaniu obywatelstwa honorowego, nadesłane przez kilkaset gmin wiejskich i miejskich.

Pan Prezydent Ignacy Mościcki imieninować raczył dnia 1 lutego w Kościeliskach.

Imieniny w 1925 roku


Proponuję posty o podobnej tematyce:

Brak komentarzy: