Stoicki spokój premiera i gabinetu przed sesją sejmową

Posiedzenie rady ministrów, które miało odbyć się 30 października po południu zostało z powodu niedyspozycji pana premiera Kazimierza ŚWITALSKIEGO przełożone na dzień następny przed południem, a więc na krótko przed rozpoczęciem się sesji plenarnej sejmu. W każdym razie nie ustalono jeszcze dotychczas kto z ramienia rządu bronić będzie w sejmie budżetu, a więc kto wygłosi programowe expose.
Zastanawiający jest ten stoicki spokój i bierność (przynajmniej na pokaz) członków rządu i samego premiera, którego choroba coraz bardziej nabiera charakteru „dyplomatycznego”. Wydawać by się mogło, moim zdaniem, że strona rządowa doskonale wie, iż żadnego expose wygłaszać się nie będzie, gdyż i sesji sejmu także nie będzie. 
 
Tym bardziej ciekawym jest temat ponad trzygodzinnej rozmowy na Zamku pomiędzy Panem Prezydentem Rzeczypospolitej a marszałkiem sejmu Ignacym DASZYŃSKIM, która odbyła się właśnie 30 października. Nie wspominając już o prawdziwych zamiarach Marszałka PIŁSUDSKIEGO, który tym spektaklem od początku do końca kierował.

Proponuję posty o podobnej tematyce:
PARLAMENT
PAN PREZYDENT MOŚCICKI
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
INDEKS RZECZOWY

Brak komentarzy: