Grupa HARRIMANA wykupuje śląskie koncerny

Wiadomość o nabyciu przez grupę HARRIMANA większościowego pakietu akcji Zjednoczonych Hut Królewska i Laura potwierdza się. 9 kwietnia doszła w Berlinie do skutku transakcja między głównym akcjonariuszem Zjednoczonych Hut przemysłowcem czeskim Frycem WEINMANEM (Usti nad Łabą), a pełnomocnikiem Grupy Harrimana na Europę Irvingiem ROSSIM. Cena nabycia i inne warunki transakcji utrzymywane są w ścisłej tajemnicy.
Równocześnie prawie znalazła się w rękach grupy Harrimana większość akcji Górnośląskich Zakładów Elektrycznych (Oberschlesische Elekrizitatwerke), olbrzymiej elektrowni w Chorzowie, zaopatrującej w prąd elektryczny cały Górny Śląsk.
Harriman zamierza przeprowadzić w nabytych zakładach bardzo daleko idące inwestycje i w związku z tym pozostaje jego ostatnia oferta elektryfikacyjna.
Po przejęciu huty Bismarcka i Katowickiej Spółki Akcyjnej dla Górnictwa i Hutnictwa, Harriman będzie niepodzielnym panem prawie wszystkich sił wytwórczych na Górnym Śląsku, skupia bowiem w swych rękach cynk, żelazo, gaz i elektryczność. (100.01)

Proponuję posty o podobnej tematyce:
ZAGRANICZNE INWESTYCJE I FIRMY
GÓRNICTWO WĘGLOWE
HUTNICTWO
ŚLĄSKIE WOJEWÓDZTWO
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
INDEKS RZECZOWY

Brak komentarzy: