Fabryka Henry FORDA w Kolonii zbudowana w rok.

Ford A z 1931 rokuZ Kolonii donoszą, że Henry FORD nabył tam olbrzymie tereny, na których zamierza zbudować ogromną fabrykę samochodów.
W najbliższej przyszłości fabryka Forda zatrudniać będzie około 50 tysięcy pracowników i ma konkurować z nabytymi niedawno przez GENERAL MOTORS zakładami Oppla w Rüsselsheim.
Fabryka nowa ma zaopatrywać w samochody Forda nie tylko Niemcy, lecz również prawie wszystkie kraje europejskie, szczególnie na wschodzie.
Na uroczyste otwarcie budowy spodziewany jest przyjazd samego Henry FORDA, który z Kolonii uda się do Berlina, Wiednia oraz Turcji, gdzie będzie rozmawiał w sprawie utworzenia tureckiej filii jego koncernu.
Fabrykę w Kolonii zbudowano. Otwarcie jej nastąpiło już 1 czerwca 1931 roku. Przez kilka lat podrukowano tam Forda A, a następnie modele Eifel i Taunus. Przemianowana na FORD – WERKE fabryka pod koniec lat trzydziestych przeszła pod zarząd niemiecki i pracowała na potrzeby wojska.
Do dzisiaj jest największą fabryką koncernu FORDA poza granicami Stanów Zjednoczonych. Aktualna produkcja to Ford FIESTA i FUSION.
 

Proponuję posty o podobnej tematyce:
SAMOCHODY I DROGI KOŁOWE
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
INDEKS RZECZOWY
jerzy@milek.eu.org

Brak komentarzy: