Ręka w nocniku, czyli sny o amerykańskich Water Closetach

W Lublinie po ULENIE coś pozostałoOgromną sensację i zaniepokojenie w kołach samorządowych wywołała nagła likwidacja wszystkich biur i agend amerykańskiego koncernu inwestycyjnego „ULEN & Company” w Polsce.
Kierownictwo polskiego oddziału firmy wezwało wszystkich swoich pracowników sprowadzonych do Polski z Ameryki do natychmiastowego powrotu do Stanów pod groźbą utraty stanowisk.
Firma ULEN prowadziła w Polsce w kilku miastach wielkie roboty inwestycyjne – budowę wodociągów, kanalizacji, hal targowych. Dla miast, które zawarły kontrakty inwestycyjne z ULENEM, warunki narzucone przez tę firmę stały się z czasem nie do zniesienia. Procenty kredytów okazywały się zbyt wysokie, a wykonane obiekty często nie stały na właściwym poziomie jakościowym.
Największe kontrakty z ULENEM zawarły: Lublin, Radom, Piotrków i Częstochowa. Za wyjątkiem Radomia, gdzie przyjęto i pokwitowano wykonane roboty, inne miasta czują się ogromnie oszukane.
Kilka miast wystosowało do firmy ULEN rejentalne wezwania do pertraktacji w sprawie rozliczenia zaliczek na niewykonane roboty. Na wezwania te oczywiście brak reakcji. Związek Miast Polskich wezwał telegraficznie przedstawicieli oszukanych samorządów na posiedzenie w sprawie wszczęcia sprawy sądowej wobec firmy amerykańskiej.
Wyjeżdżający z Polski przedstawiciele ULENA jako motyw likwidacji firmy w Polsce podawali konieczność przeniesienia personelu do Turcji i Persji, gdzie ULEN miał podobno uzyskać ogromne koncesje.
Z Persji został bardzo szybko wyproszony.


Proponuję posty o podobnej tematyce:
ZAGRANICZNE INWESTYCJE I FIRMY
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
INDEKS RZECZOWY
jerzy@milek.eu.org

Brak komentarzy: