Restauracje i bufety kolejowe - to był interes

Poniedziałek, 10 czerwca

OGŁOSZENIE PRZETARGU
na dzierżawę przedsiębiorstw zarobkowych.

Dyrekcja Kolei Państwowych w Radomiu ogłasza niniejszym przetarg publiczny na dzierżawę niżej wymienionych przedsiębiorstw zarobkowych z terminem objęcia od 1 sierpnia 1929 r.:
  1. Restauracji I i II klasy na stacjach: Chełm, Kowel, Lublin, Skarżysko, Kamienna, Strzemieszyce i Dęblin.
  2. Restauracji II klasy na stacjach: Rejowiec, Włodzimierz, Zdołbunów i Zawada.
  3. Restauracji III klasy na stacjach: Lublin, Ostrowiec, Rejowiec, Dęblin, Włodzimierz, Zdołbunów, Zawada i Strzemieszyce.
  4. Bufetów II klasy na stacjach Łuck i Zamość.
  5. Bufetów III klasy na stacjach: Antonówka, Hrubieszów, Jędrzejów, Krasnystaw, Łuck, Wolbrom, Zabłocie, Zamość, Jastrząb, Mokwin, Sandomierz i Udryck.
  6. Bufetów III na stacjach kolei wąskotorowych: Gozdów, Opole i Hajdaszek.
  7. Zakładu fryzjerskiego na stacji Kowel.
    Osoby ubiegające się o te dzierżawy winny wnieść oferty do Dyrekcji PKP w Radomiu (skrzynka do ofert w gmachu przy ul. Rynek 12) najpóźniej do 17 lipca 1929 r. do godz. 12 w południe.
Oferty winny zawierać cyfrowe i słowne oznaczenie oferowanego rocznego czynszu dzierżawnego bez podania jakichkolwiek warunków, imię i nazwisko, adres, zawód oferenta (udokumentowany), nazwę stacji, na której oferent chce wydzierżawić przedsiębiorstwo zarobkowe, nazwę przedsiębiorstwa, oświadczenie, że oferent zna dokładnie warunki dzierżawy i przetargu i podpis.
Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z napisem: „Oferta na dzierżawę bufetu, względnie restauracji lub fryzjerni na stacji …........”.
Równocześnie należy złożyć w Kasie Dyrekcji Kolejowej w Radomiu wadium w wysokości 5% od zadeklarowanej sumy, które w razie przyjęcia oferty będzie zatrzymane na poczet kaucji, w razie nieprzyjęcia oferty będzie zwracane. Kwit na wpłacone wadium winien być dołączony do oferty.
Jeżeli oferent, którego ofertę przyjęto, nie zawrze umowy, lub też nie obejmie dzierżawy w terminie umówionym, to zatrzymane na poczet kaucji wadium przepada na rzecz Skarbu Państwa.
Dyrekcja Kolei Państwowych w Radomiu nie bierze odpowiedzialności za niezawinione niedotrzymanie oznaczonego w ogłoszeniu terminu oddania przedmiotu dzierżawy.
Oferent, którego ofertę przyjęto, ponosi koszta ogłoszenia przetargu (jakie cwane !).
Dyrekcja Kolei Państwowych w Radomiu zastrzega sobie prawo oddania wyżej wyszczególnionych bufetów w dzierżawę według swego uznania jednemu spośród oferentów lub innej osobie z wolnej ręki, nie bacząc na wynik postępowania licytacyjnego.
Radom, dnia 10 czerwca 1929 r.

Takie bufety i restauracje dworcowe to była ważna gałąź usług – nawet w Sejmie się nimi zajmowali. SPRAWDŹ.


Proponuję posty o podobnej tematyce:
POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE 1929
CIEKAWOSTKI 1929
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM

Brak komentarzy: