Zdroje i uzdrowiska 1929-05-21

     Wtorek 21 maja 1929 roku Pan Prezydent Rzeczypospolitej w towarzystwie adiutanta majora Jurgielewicza i przedstawicieli Powszechnej Wystawy Krajowej zwiedził tereny Parku Wilsona. Po śniadaniu spożytym w kawiarni pawilonu Pracy Kobiet, Pan Prezydent Rzeczypospolitej przeszedł do pawilonu Związku Uzdrowisk Polskich, witany tam owacyjnie gromkimi okrzykami licznie zgromadzonej publiczności.
     Pan Prezydent Rzeczypospolitej raczył wysłuchać sprawozdania dyrektora Związku Uzdrowisk Polskich, Jana Szczerbińskiego o stanie uzdrowisk w Polsce oraz zwiedził dokładnie wszystkie stoiska tej wystawy, przy czym z dużym zainteresowaniem wypytywał się o szczegóły dotyczące Krynicy, Truskawca, Zakopanego, Inowrocławia, Druskiennik i Solca. Pan Prezydent Rzeczypospolitej wypił w pawilonie szklaneczkę wody stołowej „Morszanka”, po czym podziękował za wyjaśnienia i żegnany owacyjnie, opuścił pawilon, udając się ku pawilonowi hut szklanych.

Druskienniki - AquaparkProponuję posty o podobnej tematyce:
PAN PREZYDENT MOŚCICKI
TURYSTYKA
ZDROWIE
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Prezes Związku Uzdrowisk Polskich miał na imię Jan, a nie Ludwik (Szczerbiński). Chylę czoła wobec ogromu informacji o opisywanym okresie.
Stanisław Jazgo, Olsztyn

laurahuta777 pisze...

wITAM I SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA DOWÓD, ŻE KTOŚ CZYTA UWAŻNIE. Nie byłem pewnym tego imienia, co też w tekście zaznaczyłem. Dzięki bardzo.
JM