Bogusław MIEDZIŃSKI ministrem poczt i telegrafów. Marszałkowi się nie odmawia

Warszawa, 20 stycznia 1927 r.

Prezydent Rzeczypospolitej podpisał dekret mianujący posła Bogusława MIEDZIŃSKIEGO ministrem poczt i telegrafów. Wkrótce po otrzymaniu wiadomości o nominacji poseł Miedziński zjawił się w sejmie na posiedzeniu klubu poselskiego „Wyzwolenia” i złożył swym kolegom następujący list:
Mam zaszczyt zakomunikować panom kolegom, że prezes rady ministrów marszałek PIŁSUDSKI zaszczycił mnie propozycją objęcia teki ministra poczt i telegrafów w jego rządzie.
Uważam osobiście dla siebie za niemożliwe odmówić marszałkowi PIŁSUDSKIEMU współpracy na jakimkolwiek stanowisku i zdecydowałem się propozycję przyjąć.
Dla uniknięcia możliwych nieporozumień stwierdzam, że propozycja ta postawiona mi została ściśle personalnie, nie jako członkowi klubu i stronnictwa „Wyzwolenia” i rozumiem również, że i zgoda na nią powzięta na własną wyłącznie odpowiedzialność w niczym nie wiąże stronnictwa i klubu poselskiego w jego polityce, ani w stosunku do rządu.
Proszę uprzejmie o łaskawe przyjecie powyższego do wiadomości i łączę wyrazy głębokiego poważania”.

Podpułkownik, rocznik 1891. Komendant P.O.W. Na terenie b. zaboru rosyjskiego. W 1915 w I Brygadzie Legionów. W listopadzie 1918 jako komendant POW w Warszawie kierował rozbrajaniem wojsk niemieckich. W 1919 zostaje szefem II Oddziału naczelnego dowództwa. W 1921 zastępca generalnego adiutanta Naczelnika Państwa. W 1922 wybrany do sejmu jako poseł „Piasta”, w grudniu 1923 r. przechodzi do „Wyzwolenia”.



Proponuję posty o podobnej tematyce:
POCZTA I TELEFONY
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM
INDEKS RZECZOWY


Brak komentarzy: