Katastrofa kolejowa na stacji SOBOLEW

9 października o godz. 4 minut 7 nad ranem doszło do tragicznego wypadku kolejowego na stacji Sobolew, odległej 20 km od Dęblina. Ze szczątków rozbitych pociągów wydobyto zwłoki pięciu osób, w tym konduktora, bagażowego oraz dwóch żołnierzy. Ciężko rannych jest 18 pasażerów. Pod szczątkami znajdują się jeszcze prawdopodobnie zabici i ranni.
W katastrofie zderzyły się składy nr 961 towarowo – pospieszny z Warszawy do Dęblina z przepełnionym pociągiem osobowym nr 924 ze Lwowa do Warszawy. Prawdopodobnie na skutek nieuwagi maszynista pociągu towarowego przejechał sygnał i w chwili krzyżowania się pociągów z całej siły uderzył w skład pasażerski. W pociągu osobowym zniszczeniu całkowitemu uległ parowóz, brankard i trzy wagony, w towarowym zaś 8 wagonów, w tym wagon pocztowy – setki listów i przesyłek rozsypało się obok torów.
Wśród rannych przeważają wojskowi z 4 pułku strzelców konnych z Hrubieszowa, którzy jechali do Grudziądza.
Tuż po katastrofie z Warszawy wyruszył pociąg ratunkowy z dyrektorem ruchu dyrekcji warszawskiej inż. Michałem BUTKIEWICZEM na czele oraz komisja śledcza z prezesem dyrekcji panem Witoldem BIENIECKIM i inspektorem Ministerstwa komunikacji panem Gustawem EJSMONTEM.

Proponuję posty o podobnej tematyce:
KLĘSKI ŻYWIOŁOWE I KATASTROFY
POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE 1929
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUM


Brak komentarzy: