Jak dzieci w piaskownicy rządowej

W środowisku posłów opozycyjnych szeroko komentowane są trzy pociągnięcia rządu dr Kazimierza ŚWITALSKIEGO, świadczące o jego nieprzychylnym stosunku wobec parlamentu, szczególnie oczywiście Sejmu.
Na obchód uroczystości święta narodowego 3 maja do Sejmu i Senatu przysłano tylko dwa zaproszenia, podczas gdy dotąd zaproszenia otrzymywali wszyscy parlamentarzyści.
Drugim z serii wydarzeniem świadczącym o złośliwości nowego premiera jest odwołanie wycieczki parlamentarzystów francuskich przez polskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wycieczka miała przybyć do Polski w czerwcu, a przed kilku dniami, bez porozumienia się z przedstawicielami polsko – francuskiej grupy sejmowej, wycieczkę odwołano.
Trzeci przykład dziecinnej wręcz złośliwości to sprawa zaproszenia posłów i senatorów na otwarcie Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu. Zarząd wystawy wysłał zaproszenia dla wszystkich parlamentarzystów na ręce rządu. Pewne czynniki spowodowały wstrzymanie zaproszeń dla wszystkich stronnictw opozycyjnych, tak że zaproszeniami legitymowali się wyłącznie posłowie i senatorowie BBWR.
Delegacja z Francji ostatecznie zjawiła się w Warszawie we wrześniu:

09-02 Parlamentarzyści z Francji na herbatce u Prezydenta
09-03 Francuscy parlamentarzyści na śniadaniu u Premiera


Proponuję posty o podobnej tematyce:
RZĄD ŚWITALSKIEGO
PEWUKA
Ponadto polecam korzystanie ze stale uzupełnianych indeksów:
ALFABETYCZNY INDEKS OSOBOWY
ALFABETYCZNY INDEKS MIEJSCOWOŚCI
MIEJSCOWOŚCI – UKŁAD WOJEWÓDZKI
INDEKS PAŃSTW
KALENDARIUMBrak komentarzy: