Wizyta Ministra Mironescu z Rumunii

      W niedzielę 24 lutego 1929 r. wieczorem przybył do Warszawy Minister Spraw Zagranicznych Rumunii Pan Mironescu z wieloosobową delegacją oficjalną oraz wieloma rumuńskimi dziennikarzami. Na dworcu głównym Dostojnego Gościa powitał Pan Minister Spraw Zagranicznych August Zaleski.
Dlaczego wspominam o wizycie przedstawicielem Rządu jedynego sąsiada, z którym II Rzeczypospolita miała przyjacielskie relacje ? Dlatego, iż był to jedno z niewielu wydarzeń politycznych, w których czynnie uczestniczył Pan Marszałek Józef Piłsudski.
      Minister Gheorghe Mironescu odwiedził Ministra Spraw Wojskowych w poniedziałek o godz. 12.00. Po złożeniu wizyty u Pana Premiera Kazimierza Bartla oraz wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza, Gość odznaczony uprzednio Wielką Wstęgą orderu Polonia Restituta, został o godz. 17.30 przyjęty na audiencji przez Pana Prezydenta Mościckiego na Zamku.
      Podczas audiencji Szanowny Gość udekorował Pana Prezydenta Rzeczypospolitej „Łańcuchem orderu Karola”.
      Po obiedzie nastąpił obowiązkowy raut, na którym jednakże nie było Pana Prezydenta, lecz, ku zaskoczeniu wielu świadków, obecny był Pan Marszałek Piłsudski.
Proponuję posty o podobnej tematyce:

Brak komentarzy: